Biuro rachunkowe – wsparcie dla jednoosobowej działalności

Biuro rachunkowe – wsparcie dla jednoosobowej działalności

 W Polsce większość z nowopowstałych firm to jednoosobowe działalności gospodarcze. Założenie własnej firmy nie jest obecnie skomplikowane, dodatkowo także można wykonać to nawet przez internet – potrzebny jest do tego Profil Zaufany lub Podpis Elektroniczny Kwalifikowany.

 

Już w momencie zakładania działalności przedsiębiorca musi wskazać między innymi na typ prowadzonych przez niego rozliczeń z fiskusem. Od tego momentu ciąży na nim obowiązek odprowadzania podatków i dokumentowania swoich transakcji, a także w inne formalności.

 

Samodzielne prowadzenie księgowości

Samodzielne prowadzenie działalności gospodarczej wymaga czasu. Chociaż przedsiębiorcy mogą zdecydować się na mniej skomplikowane formy rozliczeń, na przykład na kartę podatkową czy ryczałt ewidencjonowany, to jednak większość z nich wybiera rozliczanie według zasad ogólnych z podatkową Księgą Przychodów i Rozchodów, ponieważ jest to najbardziej opłacalna forma opodatkowania. Niestety, prowadzenie KPiR jest dla wielu nowych przedsiębiorców dość złożone i sprawia wiele trudności, nawet w sytuacji, w której wykorzystuje się programy księgowe.

 

Pomoc biura rachunkowego

Alternatywnym rozwiązaniem, które również cieszy się dużym powodzeniem wśród osób samodzielnie prowadzących działalność gospodarzą, jest współpraca z biurem rachunkowym. Wtedy to jego pracownicy mogą kompleksowo zajmować się wszystkim sprawami formalnymi związanymi z działalnością, natomiast sam przedsiębiorca może skupić się na rozwijaniu się, pozyskiwaniu nowych klientów, czyli działaniach realnie wpływających na kondycję jego biznesu.

 

Biura rachunkowe zapewniają swoim klientom pełne wsparcie, które polega nie tylko na prowadzeniu rozliczeń – ksiąg podatkowych przychodów i rozchodów czy ryczałtu ewidencjonowanego dla małych firm, ale również dostępne są inne usługi, w tym rozliczenia VAT, sporządzanie deklaracji podatkowych, także zeznań rocznych, rozliczenia z ZUS i innymi instytucjami. Dodatkowo świadczone są też usługi w ramach doradztwa podatkowego pozwalającego na zoptymalizowanie wysokości płaconych podatków. Osoby, które jeszcze nie założyły własnej działalności, mogą otrzymać pomoc w formalnościach z tym związanych i mieć pewność, że dokumenty wypełnione są prawidłowo.

 

Chociaż współpraca z biurem rachunkowym to dodatkowy koszt związany z działalnością, to jednak należy rozpatrywać go bardziej w kategorii inwestycji. Dzięki pełnej obsłudze księgowej przedsiębiorca ma pewność, że wszystkie sprawy formalne są dopięte na ostatni guzik, a on sam może skupić się na rozwijaniu swojej działalności.

 

W prowadzonym przez nas biurze rachunkowym mogą Państwo skorzystać z kompleksowej obsługi, także gdy prowadzą Państwo firmy samodzielnie. Wiemy, jak zapewnić naszym klientom obsługę na najwyższym poziomie. Wyróżniają nas szeroka gama dostępnych usług dla biznesu oraz atrakcyjne ceny, dlatego jesteśmy w stanie zapewnić Państwu pełne wsparcie w prowadzeniu działalności bez znacznych kosztów. Jeżeli zastanawiają się Państwo, jakie biura rachunkowe Kraków wybrać, jesteśmy zawsze do dyspozycji!