Biuro rachunkowe do Państwa dyspozycji

Biuro rachunkowe do Państwa dyspozycji

Założenie własnej działalności gospodarczej, chociaż obecnie nieskomplikowane, pociąga za sobą konieczność prowadzenia comiesięcznych rozliczeń z Urzędem Skarbowym, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i innych formalności, które ciążą na przedsiębiorcy. Właściciel działalności ma wybór – może prowadzić sprawy te samodzielnie lub też powierzyć specjalistom z biura rachunkowego.

Prowadzenie spraw formalnych samodzielnie wprawdzie nie wymaga ukończenia edukacji w tym kierunku, ale jednocześnie powinno bazować na przynajmniej podstawowej wiedzy z zakresu rachunkowości. Dodatkowo należy pamiętać o tym, że prowadzenie własnej rachunkowości zabiera czas, zwłaszcza osobom, które w tej dziedzinie nie są doświadczone, nawet jeżeli wspomagają się obecnie oferowanymi programami księgowymi. Dlatego rozwiązaniem jest rozpoczęcie współpracy z biurem rachunkowym, którego pracownicy mogą kompleksowo zająć się prowadzeniem spraw księgowych i powiązanych z nimi. To pozostawia przedsiębiorcy wolny czas, który można przeznaczyć na rozwijanie własnego biznesu.

Na jaką pomoc można liczyć?

Biura rachunkowe oferują szeroką gamę usług dla swoich klientów. Są one dopasowywane indywidualnie zależnie od sposobu rozliczania się przedsiębiorcy z fiskusem oraz jego innych wymagań związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Obsługa włącza w szczególności:

  • prowadzenie pełnej i uproszczone księgowości – Ksiąg Handlowych, Podatkowych Ksiąg Przychodów i Rozchodów, ryczałtu ewidencjonowanego
  • sporządzanie ewidencji, rozliczeń VAT, deklaracji podatkowych i innych niezbędnych dokumentów
  • prowadzenie spraw kadrowo-płacowych
  • pomoc w zakładaniu działalności gospodarczej
  • doradztwo podatkowe

Koszty usług księgowych

Biura rachunkowe mogą zapewnić swoim klientom atrakcyjne ceny obsługi księgowej. Rozliczenia przygotowywane są na podstawie zakresu wybranych usług i często według liczby przekazywanych do biura dowodów księgowych.

Dlaczego wybór dobrego biura rachunkowego jest tak ważny?

Decydując się na współpracę z biurem rachunkowym, przedsiębiorca powinien w szczególności pamiętać o tym, żeby świadczone przez nie usługi wyróżniały się profesjonalizmem, terminowością i rzetelnością. Biuro powinno posiadać także ubezpieczenie OC z tytułu prowadzenia usług księgowych i powiązanych, a także jego pracownicy powinni legitymować się odpowiednimi Świadectwami Kwalifikacyjnymi wydawanymi przez Ministerstwo Finansów. W branży działa wiele niefachowych biur księgowych, które nie zapewniają swoim klientom pełnej obsługi, narażając ich na dodatkowe koszty i stres związany z kontrolami z urzędów i grożącymi im karami.

 

W sektorze biuro rachunkowe Kraków działamy od 1994 roku. Od tego czasu zapewniamy naszym klientom kompleksową obsługę w ramach świadczenia usług księgowych, a także innych usług w ramach kadr i płac, doradztwa podatkowego, zarządzania przedsiębiorstwami. Jeżeli poszukują Państwo godnego zaufania biura rachunkowego, z którym prowadzenie działalności będzie jeszcze prostsze, zapraszamy do skorzystania z naszych usług!