Blog

Własny księgowy – czy to się opłaca?

Po roku 1989 na wszystkich podatników został nałożony obowiązek obliczania podatków, który dotychczas spoczywał na organach administracji podatkowej. Aktualnie przedsiębiorstwa nie muszą też zatrudniać własnych księgowych czy prowadzić księgowości samodzielnie, ponieważ mają możliwość powierzenia tych zadań w ręce zewnętrznych firm – biur rachunkowych. W związku z tym coraz mniej firm z sektora MŚP – małych i średnich przedsiębiorstw zatrudnia własnych księgowych, decydując się na outsourcing usług.

więcej

Doradca podatkowy – kiedy warto skorzystać z jego usług?

Każdy przedsiębiorca chciałby płacić jak najniższe podatki. Niestety, od podatków całkowicie uciec nie można, ale są sposoby na to, aby skutecznie je obniżać. Optymalizacja podatkowa w firmie może dać naprawdę bardzo dobre efekty i poprawić jej sytuację finansową. W tym celu należy spotkać się z doradcą podatkowym, który w tej dziedzinie będzie mógł pomóc kompleksowo.

więcej

Księgowość i formy opodatkowania dla firm

Na każdym przedsiębiorcy ciąży obowiązek rozliczania się z Urzędem Skarbowym zgodnie z wybraną przez niego formą opodatkowania. Poniżej przedstawiamy informacje na ich temat, które pomogą Państwu w wybraniu odpowiedniej formy opodatkowania. Także w naszym biurze rachunkowym służymy kompleksową pomocą w zakresie zakładania działalności gospodarczej i doradztwie podatkowym.

więcej

Biuro rachunkowe – wsparcie dla jednoosobowej działalności

W Polsce większość z nowopowstałych firm to jednoosobowe działalności gospodarcze. Założenie własnej firmy nie jest obecnie skomplikowane, dodatkowo także można wykonać to nawet przez internet – potrzebny jest do tego Profil Zaufany lub Podpis Elektroniczny Kwalifikowany.

więcej

Programy komputerowe wspomagające księgowość

Dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu prowadzenie księgowości może być jeszcze bardziej wygodne, szybkie i bezpieczne. Aktualnie programy księgowe dostępne są nawet za darmo. Można pobrać je bez problemu z Internetu i zainstalować na dysku komputera lub też używać ich online – w internetowej chmurze, czyli bez konieczności pobierania i instalowania na komputerze.

więcej

KPiR i Księgi Handlowe - porównanie

Początkujący przedsiębiorcy często mają problem z rozróżnieniem dwóch rodzajów ksiąg służących do dokumentowania operacji gospodarczych – Podatkowych Ksiąg Przychodów i Rozchodów oraz Ksiąg Handlowych. Poniżej przygotowaliśmy ich skrótowe i czytelne zestawienie, dzięki któremu będą mogli Państwo łatwo je od siebie odróżnić.

więcej

Usługi kadrowo-płacowe dla firm

Prowadzenie działalności gospodarczej wymaga od przedsiębiorców ciągłego nadzorowania poprawności spraw formalnych – sporządzania niezbędnych dokumentów, płacenia podatków i składek. Oprócz kontaktów z Urzędem Skarbowym również posiadacze własnych firm zobowiązani są do kontaktów z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, w tym regularnego opłacania składek na ubezpieczenie społeczne.

więcej

Obsługa księgowa – ile kosztuje?

Dla większości firm zatrudnienie własnego księgowego nie jest opcją. To wysokie wydatki, które należy ponosić comiesięcznie. Wprawdzie zyskuje się specjalistę, który będzie zajmował się wszystkim sprawami rachunkowymi, jednak dla firm z sektora MŚP byłby to przysłowiowy gwóźdź do trumny. Alternatywnym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na samodzielne prowadzenie księgowości. Niestety, także i ono nie zadowala wszystkich przedsiębiorców, bo, chociaż darmowe, wymaga czasu i wiedzy. Trzecie wyjście to biuro księgowe, którego pracownicy przejmują na swoje barki obowiązki formalne związane z prowadzeniem firmy klienta.

więcej

Usługi księgowe dla stowarzyszeń i fundacji

Również stowarzyszenia i fundacje zobowiązane są do prowadzenia spraw księgowych, które mają za cel dokumentowanie ich obrotu gospodarczego. W naszym biurze rachunkowym zapewniamy pełną obsługę także tego rodzaju klientom w sektorach usługi księgowe Kraków oraz usługi księgowe Myślenice. Jeżeli potrzebują Państwo pomocy w prowadzeniu stowarzyszenia czy fundacji od strony formalnej, zawsze jesteśmy do dyspozycji.

więcej

Biuro rachunkowe do Państwa dyspozycji

Założenie własnej działalności gospodarczej, chociaż obecnie nieskomplikowane, pociąga za sobą konieczność prowadzenia comiesięcznych rozliczeń z Urzędem Skarbowym, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i innych formalności, które ciążą na przedsiębiorcy. Właściciel działalności ma wybór – może prowadzić sprawy te samodzielnie lub też powierzyć specjalistom z biura rachunkowego.

więcej